середа, 5 жовтня 2016 р.

Інформація. Поняття про інформацію.

Тема. Інформація. Поняття про повідомлення. Робота з розвивальними програмами


Мета: формувати початкові уявлення про інформацію та повідомлення, про використання повідомлень людиною; формувати ключові компетентності: вміння вчитися – організовувати своє робоче місце; здоров’язбережувальну – вести здоровий спосіб життя та безпечну поведінку; предметну – вчити учнів орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією;
розвивати логічне мислення, пам'ять, уяву, виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Обладнання: комп'ютер, підручник, робочий зошит.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку
I. Організаційний момент
Станьте, діти, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Поверніться до гостей.
Привітайтесь: «Добрий день!»
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.    Гра «Ромашка»
       На попередніх уроках ми познайомилися з клавіатурою, і зараз наша ромашка перевірить, як ви засвоїли цей матеріал.
На дошці прикріплена квітка, пелюстки якої зафарбовані різними кольорами. За кожною пелюсткою сховане питання, на яке учні повинні дати відповідь.
·       Червона: як ввести одну велику літеру?
·       Помаранчева: Як змінити мову на українську?
·       Зелена: Для чого використовується клавіша Enter?
·       Блакитна: Для чого служить клавіша Пуск?
·       Коричнева: Клавіатура – це пристрій введення чи виведення?
·       Бежева: Яку команду виконує клавіша Esc?
2.    Розгадай ребус (слайд 1, 2)
-         Чи чули ви раніше ці слова?
-         Що вони означають?
Відповідь: інформація, повідомлення.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
-         Отже, сьогодні на уроці ми дізнаємося, що таке інформація та повідомлення. (слайд 3)
IV. Введення нового матеріалу
1.     Бесіда
Ми з вами не раз зустрічалися на уроках зі словом «інформація». Пам'ятаєте, ми говорили, що комп'ютер обробляє інформацію? А що ж таке інформація? Спробуємо разом розібратися.
Людина щодня дізнається про те, чого не знала раніше, — отримує нову інформацію. Інформація — це знання, які ви здобуваєте на уроках і на заняттях у гуртках, відомості, які ви дістаєте з книжок, журналів, телепередач, у спілкуванні, зі спостережень навколишнього середовища та з інших джерел. (слайд 4)
Усі книги містять у собі інформацію. Табло на стадіоні також дає інформацію про кількість забитих футболістами голів. Підвищення температури тіла людини - це інформація про її здоров'я. Дзвінок у школі це інформація про початок або кінець уроку, а дзвінок будильника вранці - це інформація, що вже час прокидатися. Ваші вимазані чи порвані штанці є інформацією про те . що трапилося з вами у дворі. (слайд 5)
Отже, інформація — це відомості про навколишній світ. У повсякденному житті кожен з нас намагається обробити, зберегти, використати та передати здобуту інформацію.(слайд 6)
Інформація передається за допомогою повідомлень. Наприклад, диктор телебачення повідомляє про події, які відбуваються в Україні, розповідь учителя, команда «місце» - повідомлення для собаки. (слайд 7)
Повідомлення бувають усними, письмовими, у вигляді рисунків, жестами, спеціальними знаками чи організованими якимось іншим чином. (слайд 8).
За допомогою повідомлень відбувається обмін інформацією між людьми, між людьми і пристроями, між пристроями; обмін сигналами в рослинному і тваринному світі тощо. Наведіть свої приклади.
2.     Повторення  правил поведінки  та безпечної роботи в комп’ютерному класі. (слайд 9)
- Які правила порушив хлопчик?
- Під час уроку Ганнуся протерла рукою екран монітора. Які правила порушила Ганнуся?
-  Одного разу Юрко підійшов до комп'ютера і почав поправляти проводи. Які правила порушив Юрко?
3.     Фізкультхвилинка (слайд 10)
4.     Робота за комп’ютером (розвивальна гра  «Чарівний малюнок» пакета GCompris, ст. 61)
5.     Релаксація (гімнастика для очей):
a.     Повільно переведіть погляд вгору-вниз, потім навпаки. Повторити 3 рази.
b.     Міцно зажмурте очі, рахуючи до трьох, потім відкрийте очі і подивіться вдалину, рахуючи до п'яти. Повторити 4-5 разів.
V. Узагальнення та систематизація знань
-         Робота з підручником: ст. 58-62
-         Робота в зошиті: ст. 24-25, завд.1, 2, 4, 5
VIII. Підсумок уроку
-         Що нового ви сьогодні дізналися на уроці?
-         Що таке інформація і як вона передається?
-         Що таке повідомлення?
-         Якими можуть бути повідомлення?
Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гостей гарно зустрічали
Всі завдання розв’язали!

Молодці!

Немає коментарів:

Дописати коментар