середа, 1 лютого 2017 р.

Величини логічного типу, операції над ним

Урок 37
Тема: Величини логічного типу, операції над ними.
Мета:
·       навчальна: сформувати вміння визначати істинність простих і складених умов, навчити будувати таблиці істинності;
·       розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, креативність; сприяти всебічному розвитку;
·       виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики; дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань.          Повторення раніше вивченого матеріалу
1.    Складіть таблиці істинності логічних виразів зі змінними логічного
типу а і b:
а) а or b or not b
б) not a or not b
в) a and not b or not a and b

        
2.    Обчисліть значення логічних виразів:
а) (А <= В) and (А = В - 1), якщо А = 2, В = 4;
б) (А <= В) or (А = В - 1), якщо А = 2, В = 4
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
         Основною властивістю висловлювання є його істинність. Якщо висловлювання істинне, то вважають, що значення його властивості істинність дорівнює true (англ. true – правда). Якщо висловлювання хибне, то вважають, що значення його властивості істинність дорівнює false (англ. false – хиба, хибність).
Для обчислення значень логічного виразу можна використати таблицю істинності. У ній потрібно розглянути всі можливі значення змінних логічного типу, що входять до цього виразу.     
         Порівняння значень величин різних типів має певні особливості. Числові величини порівнюються за правилами математики:
·       'Алгоритм'<'алгоритм'   — код великої літери А менший  за  код літери  а;
·       'алгоритм'   >   'аго'   — довжина першої  величини більша за довжину другої;
·       'алгоритм'   <> 'alhoritm'
·       'алг'='алг'.

V. Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань
VII. Формування вмінь та навичок
         Практичне завдання
         Завдання 1.  Серед наведених складених висловлень знайдіть кон’юнкції та диз’юнкції та визначте їх істинність (завдання 4, ст.199)
         Завдання 2. За введеними значеннями змінних a, b: Boolean обчислити значення логічних виразів a and b, a or b, a xor b.
1.                Створіть новий проект. Помістіть на форму кнопку обчислити.
2.                Помістіть на форму п’ять компонентів Label, змініть їх заголовки згідно з рисунком.
3.                Помістіть на форму п’ять компонентів Edit.
4.                Створіть для кнопки обробник події Onclick.                Перевірте результат роботи програми при a=True, b=False.
6.                Перевірте роботу програми для різних значень a i b.
         Релаксація
         Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1.    Що вивчає наука логіка? Що вивчає математична логіка?
2.    Що таке висловлення? Наведіть приклади істинних і хибних висловлень.
3.    Які речення не є висловленнями?
4.    Що називається логічною константою?
ІХ. Домашнє завдання
         Опрацювати параграф 6.3, завдання 6, ст.200


Немає коментарів:

Дописати коментар