пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Величини логічного типу, операції над ними

Урок 36
Тема: Величини логічного типу, операції над ними.
Мета:
·       навчальна: сформувати знання з даної теми, навчити визначати істинність та хибність висловлювань, будувати елементарні висловлювання, обчислювати значення логічного виразу за допомогою таблиць істинності;
·       розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей, розвивати увагу та пам’ять, сприяти всебічному розвитку;
·       виховна: виховувати культуру записів, інтерес до вивчення інформатики, позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1.     Що таке висловлювання?
2.     Яке висловлювання вважається істинним, а яке хибним?
3.     Які ви знаєте властивості змінної?
4.     Що визначає тип змінної?
5.     Які ви знаєте типи числових змінних?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Логіка (грец. λόγος – слово, смисл, думка, мова) – наука про форми, методи і закони інтелектуальної пізнавальної діяльності, правильного мислення, про способи міркування.
Один з розділів логіки – математична логіка – є наукою про закони математичного мислення.
Логічним виразом називається вираз, який може набувати одне з двох значень: true та false.
Значення true та false називаються логічними константами.
Логічні операції: заперечення, кон’юнкція, диз’юнкція.
Пріоритет виконання операцій: операції заперечення, операції кон’юнкції, операції диз’юнкції. Для зміни такого порядку використовують дужки.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань
Робота з підручником: завдання 1, 3, 4, ст.199
VII. Формування вмінь та навичок
Складіть 3 математичних висловлювання та поєднайте їх операторами об’єднання. (Визначіть істинність) 
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1.     Які речення не належить до висловлювань?
2.     Яких значень може набувати висловлювання?
3.     Що таке логічні константи?
4.     Які оператори використовуються для об’єднання декількох висловлювань в єдину конструкцію?
ІХ. Домашнє завдання

Опрацювати п. 6.3, завдання 2, ст.199; завдання 5, ст.200

Немає коментарів:

Дописати коментар