Урок 41
Тема: Елементи для введення даних: текстове поле,
прапорець, випадаючий список.
Мета:
ü навчальна: сформувати уявлення про правила створення
і налаштування властивостей елементів керування перемикач і прапорець;
сформувати вміння програмувати обробку події вмикання перемикача і встановлення
прапорця;
ü розвивальна: розвивати логічне мислення та
креативність;
ü виховна: виховувати інформаційну культуру,
дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до
мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне
забезпечення: Середовище
програмування Lazarus,браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ.
Актуалізація опорних знань
Фронтальне
опитування:
1.
Який вигляд мають команди
повного та неповного розгалуження?
2.
Які властивості напису і поля
ви знаєте, що визначають їх значення, як їх можна змінити?
3.
Для чого використовуються в
програмах, з якими ви працювали, розкривні списки, прапорці та перемикачі?
Повторення правил безпечної
поведінки за комп’ютером.
ІІІ.
Мотивацій навчальної діяльності
Під час роботи з різними програмами
користувачеві досить часто доводиться робити вибір певних елементів або
налаштувань із запропонованих у діалоговому вікні. Сьогодні ми ознайомимося з
компонентами RadioButton (перемикач)
і CheckBox (прапорець), які дозволяють робити вибір різних
можливостей або режимів роботи.
IV.
Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
V.
Фізкультхвилинка
VI.
Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером:
Завдання
1. Створити проект “Розв’язки квадратного рівняння”
Квадратне рівняння, це рівняння виду ax²+bx+c=0, де а,b,c – числа (a≠0)
Дано: a,b,c
Знайти: x1,x2
Зв’язок: D=b²-4ac — дискримінант
Якщо, D≥0 маємо два розв’язки: x1=(-b+√D)/(2a), x2=(-b-√D)/(2a)
Якщо, D<0 розв’язків не існує.
Квадратне рівняння, це рівняння виду ax²+bx+c=0, де а,b,c – числа (a≠0)
Дано: a,b,c
Знайти: x1,x2
Зв’язок: D=b²-4ac — дискримінант
Якщо, D≥0 маємо два розв’язки: x1=(-b+√D)/(2a), x2=(-b-√D)/(2a)
Якщо, D<0 розв’язків не існує.
Завдання 2. Скласти програму, в якій
реалізовано головоломку Лойда:
із заданого набору чисел вибрати ті, сума яких дорівнює 50.
1.
Створіть новий проект.
2.
Додайте на форму десять компонентів CheckBox. Властивостям Caption
компонентів CheckBox надайте значень з набору чисел,
запропонованих С. Лойдом: 25, 27, З, 12, 6, 15, 9, 30, 21, 19.
3.
Додайте на форму два компоненти Label. Властивості Caption компонента
Label1 надайте значення «Сума чисел:». Компонент Label2 призначений для
виведення суми чисел, які відповідають вибраним прапорцям.
4. Опишіть
змінну S як глобальну:
var
Form1:TForm1;
S: Integer;
4. Створіть
процедуру обробки події OnCreate для форми.
5. Змінна S
набуває значення 0 при завантаженні форми:
procedure
TFormi.FormCreate(Sender: TObject);
begin
S := 0;
end;
6.
Створіть спільний для всіх прапорців обробник події OnCIick. У програмному
коді реалізується такий алгоритм: якщо прапорець установлений, відповідне число
додається до суми S, якщо прапорець скинутий, відповідне число
віднімається від суми S. Після цього значення суми виводиться в напис І.аbеІ2.
procedure TForm1.CheckBox1Click(Sender:
TObject);
Begin
with
(Sender as TCheckBox) do begin
If
Checked Then
S := S
+ StrToInt(Caption)
Else s
:= S – StrToInt(Caption);
end;
Label2.Caption
:= IntToStr(S);
end;
7.Запустіть
проект. Спробуйте розв’язати головоломку.
Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
VІІI. Домашнє завдання
Вивчити п.6.4
Немає коментарів:
Дописати коментар